Tomasz Rumiński

terapeuta głosu

Zarezerwuj wizytę

[bookly-form category_id=”8″ staff_member_id=”1″ hide=”categories,quantity,staff_members,date,week_days,time_range”]

Wybierz usługę oraz dogodny termin wizyty i opłać rezerwację. Dostaniesz potwierdzenie e-mail.

Tomasz Rumiński

terapeuta głosu

Jestem terapeutą emisji głosu, lektorem, wykładowcą akademickim, konsultantem. Zajmuję się głównie emisją i psychologią głosu, a także właściwą artykulacją, a co za tym idzie prawidłową wymową. Doskonalę właściwą dykcję i uczę jak radzić sobie głosowo podczas wystąpień publicznych również w sytuacjach stresujących.

W swojej pracy czerpię z narzędzi, jakie oferuje praktyka uważności Mindfulness i Racjonalna Terapia Zachowań (RTZ). W procesie nad rozwojem głosu i jego emocji, klient uczy się rozpoznawać własne emocje i poznaje sposób, w jaki powstają. W swojej pracy kieruje się zasadą, która mówi, że zmiana do której dążymy to odzyskanie pełnego, świadomego głosu poprzez samoakceptację, która umożliwia świadome podejmowanie decyzji. Dzięki zastosowanym w/w narzędziom, klient dąży do pozbycia się przykrych, chorobliwych emocji i myśli. W pracy z klientem dążę do tego, aby moja praktyka była bardziej skuteczna oraz miała wymiar holistyczny. Takie podejście zapewnia mi współpraca ze specjalistami w zakresie psychoterapii, psychologii oraz neurologopedii.

Cennik usług

Terapia głosu
250 zł

Terapeuta emisji głosu zajmuje się głównie emisją oraz psychologią głosu. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się również profilaktyką oraz terapią zaburzeń głosu, właściwą artykulacją oraz prawidłową wymową. Trener pomaga również doskonalić prawidłową wymowę oraz dykcję, a także uczy w jaki sposób posługiwać się głosem w stresujących sytuacjach, np. podczas wystąpień publicznych. Głównym zadaniem trenera emisji głosu jest sprawienie, aby klient po konsultacjach wiedział w jaki sposób mówić, żeby go nie tylko usłyszano, ale również słuchano.

Terapia głosu czerpie dużo z odpowiednich narzędzi wykorzystywanych w logopedii, psychologii oraz neurologopedii. Dzięki czemu terapeuta głosu Bydgoszcz może realizować swoją pracę w wymiarze holistycznym, co wpływa na skuteczność przeprowadzanego procesu terapeutycznego. Podejście do realizacji terapii może również opierać się na praktykach uważności, takich jak np. Mindfulness lub Racjonalna Terapia Zachowań (RTZ). Proces terapeutyczny polega na odzyskaniu pełnego, świadomego głosu poprzez wpływanie na postrzeganie siebie, jako osoby, która akceptuje siebie w pełni oraz odzyskuje, bądź buduje pewność siebie.

W Praxis Bydgoszcz współpracujemy z profesjonalnymi terapeutami emisji głosu, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje uraz umiejętności pozwalające na profesjonalną i w pełni skuteczną pomoc w zakresie doskonalenia dykcji oraz prawidłowej wymowy, a także radzenia sobie z głosem podczas wystąpień publicznych.