Terapeuta par

Wiesław Talar

psychoterapeuta dorosłych i młodzieży

Alicja Tokarska

psycholog dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapeuta

Adam Tokarski

psycholog, psychoterapeuta dorosłych i młodzieży

Terapia par jest rodzajem psychoterapii, która pomaga w budowaniu i zrozumieniu relacji między dwojgiem dorosłych ludzi. Stanowi bardzo pomocne narzędzie do poprawy jakości życia oraz relacji miedzy partnerami. Często terapia staje się jedyną możliwością na zażegnanie kryzysu w związku oraz pomaga na nowo budować relacje.

Terapia par opiera się na tych samych narzędziach do pracy z pacjentem, co regularna terapia indywidualna. Proces terapeutyczny realizowany jest poprzez regularne spotkania – sesje, w których terapeuta par Bydgoszcz spotyka się z partnerami, których dotyczy problem. Na sesjach terapeutycznych terapeuta pomaga zdefiniować partnerom źródła ich niezadowolenia z dotychczasowej jakości ich relacji oraz analizuje ich sposób komunikacji między sobą.

Często na terapię zgłaszają się pary, które z uwagi na aktualny sposób życia, pracę lub inne sytuacje życiowe, przestają myśleć o relacji, jako o związku, w który trzeba inwestować czas, uwagę oraz emocje, a w zamian traktują ją jako życiowy pewnik, w który nie należy już się na tyle angażować, ażeby dalej funkcjonował. Takie podejście niestety negatywnie oddziałuje na jakość relacji, a w przyszłości może doprowadzić nawet do jej rozpadu.

Na problemy, z którymi zgłaszają się pary do terapeuty w Bydgoszczy składają się również inne złe doświadczenia któregoś z partnerów dotyczące np. zdrady lub związane z tzw. współuzależnieniem od alkoholu, hazardu itp. Te, jak i wiele innych sytuacji życiowych negatywnie wpływa na jakość relacji międzyludzkich oraz wytwarza barierę, w której pokonaniu może jedynie pomóc specjalista od terapii par.

Głównym celem terapii jest pomoc partnerom w polepszeniu ich relacji, poprzez odpowiednią komunikację. Dlatego w Praxis Bydgoszcz tworzymy zespół specjalistów, którzy potrafią w profesjonalny oraz pełni zaufania sposób pomóc w relacjach partnerskich. Tworzymy miejsce przyjazne ludziom, staramy się, aby nasi pacjenci czuli, że mogą nam zaufać. Nasze metody pracy opierają się na nowoczesnych standardach leczenia oraz podejścia do pacjenta. Dzięki czemu każdy, kto do nas przychodzi może otrzymać w pełni profesjonalną pomoc.