Psychoterapeuta dorosłych i młodzieży

Wiesław Talar

psychoterapeuta dorosłych i młodzieży

Alicja Tokarska

psycholog dorosłych, dzieci i młodzieży, psychoterapeuta

Adam Tokarski

psycholog, psychoterapeuta dorosłych i młodzieży

Katarzyna Pasgreta

psycholog, terapeuta uzależnień

Psychoterapia to proces leczenia pacjenta poparty regularnym kontaktem międzyludzkim, którego celem jest pomoc pacjentom z problemami związanymi z ich doświadczeniami, relacjami oraz innymi czynnikami wpływającymi na ich sposób i komfort życia. Wiele doświadczeń, które człowiek doświadcza już w dzieciństwie może bardzo oddziaływać na jego życie w przyszłości. Złe i toksyczne relacje z rodzicem, rówieśnikami, problemy emocjonalne, czy przemoc psychiczna wpływają negatywnie na dalsze życie ofiary takich doświadczeń.

Psychoterapeuta w Bydgoszczy zajmuje się pomocą osobom, które z różnych przyczyn zmagają się ze złą kondycją psychiczną oraz mają problem w nawiązywaniu i rozwoju relacji, nie potrafią radzić sobie z otaczającą ich rzeczywistością. Metody leczenia osoby z zaburzeniami psychospołecznymi są bardzo zróżnicowane i wciąż ulegają różnym transformacją. Podejście do takiego pacjenta jest bardzo zindywidualizowane oraz opiera się głównie na bezpośrednim kontakcie w postaci regularnych spotkań (sesji) z terapeutą. Czas trwania takiej terapii oraz jej częstotliwość jest uzależniona przede wszystkim od potrzeb pacjenta oraz jego oczekiwań względem efektów leczenia terapeutycznego.

Z uwagi na sposoby realizowania terapii oraz podejścia do pacjenta wyróżnia się wiele nurtów terapeutycznych, którego dostosowywane są do określonego pacjenta. Wśród najbardziej popularnych wyróżniamy: nurt psychodynamiczny, podejście poznawczo-behawioralne, podejście humanistyczno-egzystencjalne oraz podejście systemowe. Wybór nurtu, w którym chce się realizować terapię w dużej mierze zależy od pacjenta oraz jego potrzeb.

W Praxis Bydgoszcz zajmujemy się świadczeniem usług psychoterapii według oczekiwań i potrzeb pacjenta. Każdy z naszych klientów otrzyma profesjonalną pomoc. Pomagamy pacjentom w każdym wieku. Staramy się tworzyć miejsce, w którym każdy poczuje się komfortowo i bezpiecznie. Jesteśmy grupą specjalistów z Bydgoszczy, którzy są otwarci na każdego pacjenta oraz których sposobem na sprawdzone leczenie jest przede wszystkim ogromna chęć pomocy każdemu pacjentowi przychodzącemu do Praxis.